İlaçlama Hizmetleri

İlaçlama Hizmetleri

İlaçlama Hizmetleri

Akburtem ilaçlama hizmetleri ile haşerelere ve kemirgenlere garantili çözümler sunuyoruz.

Evlerinizde işyerlerinizde böceklerden ve haşerelerden Akburtem'le kurtulun. Haşere ve kemirgenlerin yol açtığı hastalıklar ve verdiği tüm rahatsızlıklardan kurtulacağınızın garantisini veriyoruz. Sunduğumuz ilaçlama hizmetleri garantilidir ve %100 müşteri memnuniyeti hedefimizdir.
Böcek ve Haşerelere Karşı Etkili Mücadele
Evlerinizde, işyerlerinizde tüm böcek ve haşerelere karşı periyodik olarak ilaçlama hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. İlaçlama konusunda unutulmaması gereken çok önemli bir nokta vardır. Öncelikle ilaçlama yaptıracağınız firmayı iyi tanımalı ve size gerçekten çözüm sunup sunamayacağı konusunda emin olmalısınız. İlaçlama sektöründe yasadışı olarak bu işi yapan birçok kişi mevcuttur. Ve bunlar sizlere hem etkili hizmet sunamadıkları gibi hemde sağlığınızı riske atacak uygulamalar yapabilmektedir.
İlaçlama kullanılan yöntemlere ve ilaçlama yapılacak alanlara veya zararlının türüne göre fakrlılık gösterebilir.

İlaçlama Neden Yapılır: Evlerimizde işyerlerimizde bizimle aynı ortamı paylaşan böcekler bu ortamlarda çok hızlı bir şekilde yayılır ve hastalıkları ve zararlıları taşırlar. Genelde pis ortamları bizlerin sağlığı için son derece riskli ortamları yaşama alanı olarak seçen bu canlılar çok hızlı bir şekilde üreyebilmekte ve tek bir tane böcek var iken bir ay içinde böcek sayısı binlerce olabilmektedir. Bu durumda bizlerin yaşadığımız ortamlara daha çok yayılmaları söz konusu olur. Ayrıca bu böcekler yaşadıkları ortamlardan çıkıp bizlerin bulunduğu ortama veya temas ettikleri her alana çok sayıda bakteri taşırlar. Örnek olarak doğu hamam böceği dediğimiz karafatma kanalizasyonlarda lağımlarda yaşar ve buradan giderler yoluyla evimize gelirler. Sadece bunun bilinmesi bile tehlikenin ne kadar büyük olduğunun göstergesidir.

Akburtem İlaçlama olarak ilaçlama da kullandığımız tüm ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve sağlığınızı riske edecek herhangi bir unsur yoktur. Sonuç olarak ilaçlamanın amacı da sağlığımızı korumaktır.


KOKULU İLAÇLAMA
Kokulu ilaçlama haşereler üstünde kısa sürede ve etkili bir sonuç verir. Böceklerin yoğun olduğu çok fazla olduğu alanlarda kokulu ilaçlama yapılmalıdır. İlaç kokusu ile böceklere ve haşerelere etki eder ve kısa sürede etkisini gösterir.

Kokulu ilaçlama da Sırt Pompası ile ilaçlama ve motorla ilaçlama yapılır. Kokulu ilaçlama da kokunun etkisiyle haşereleri öldürdüğü için kapı ve pencereler kapalı tutulmalı ve dış ortamla hava akışı engellenmelidir.

Kokulu ilaçlama da ekibimiz koruyucu maske kullanmaktadır. Ve bu ilaçlamada kesinlikle ilaçlama yapılan ortamda ekibimiz dışında kimse bulunmamalıdır. Koku yoluyla böceklere karşı mücadele edildiği için ilaçlama sırasında ortamda bulunulması ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Kokulu ilaçlama sonrasında 3-4 saat ilaçlama yapılan ortama girilmemelidir. Bu süre sonrasında nefes almadan ilaçlama alanına girerek camları ve kapıları açıp 1-2 saat kadar ilaçlama yapılan alanın havalandırılması sağlanmalıdır. Böceklerin olduğu kullanmadığımız dip ve köşeler 15 güne kadar temizlik yapılmadan bekletilmelidir ve ilacın etkisi devam edecektir bu alanlarda. Kokulu ilaçlamanın amacı duvardaki çatlaklarda veya ilacın ulaşamadığı alanlardaki böcekleri kokunun etkisiyle dışarı çıkarmaktır. Bulundukları yerde ilaç kokusundan dolayı çıkmak zorunda kalan böcekler dışarda da ilacın etkisiyle ölecektir.


KOKUSUZ İLAÇLAMA
Kokusuz ilaçlama sırasında evinizden çıkmanıza veya herhangi bir işinizi aksatmanıza gerek yoktur.  Siz evinideyken veya işyerinizde çalışırken de ilaçlama yapılabilmektedir. Kokusuz İlaçlama esnasında dikkat edilmesi gereken temel etken gıdaların ilaçla temasının kesinlikle önlenmesidir.

Evcil hayvan besliyorsak hayvanların da ilaçlama yapılan alanlardan uzak tutulması gerekir. İlaçlama sonrasında herhangi bir temizlik veya havalandırma işlemi gerekmemektedir. Kokusuz ilaçlama kokusu olmadığı için haşerlerin olabileceği ve görüldüğü alanlara yapılır. Kokusuz ilaçlama her ne kadar kokusu zararlı olmasa da temas edilmesi ve gıda maddelerine yada tabak kaşık gibi malzemelerle temas etmesi durumunda tehlikeli sonuçlara neden olabilmektedir. İlaçlama yapılan kapı arkası dolap arkası gibi böceklerin olabileceği veya yumurtaların olabileceği alanlar 15 gün boyunca temizlenmemelidir. Bunun amacı yumurta halinde olan larvaları yumurtadan çıktıktan sonra da etki göstermesidir.


JEL İLAÇLAMA
Jel ilaçlama bir anlamda böcekleri yemle ilaçlama anlamına gelmektedir.

Hamam böcekleri(kalorifer böcekleri, karafatma) ve karınca gibi böcek türleri için ideal ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlama uygulanan alanlar silinmemelidir. Kesinlikle insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. İlaçlama yapılan alanı terk etmenize veya temizlik yapmanıza gerek yoktur. Jel ilaçlamanın amacı böcekleri yemlemektir ve böceklerin bu ilacı yedikten sonra ölmeleri amaçlanmıştır. İnsan sağlığına veya evcil hayvanlarımızın sağlığına herhangi bir zararı yoktur bu ilaçlamanın. Böceklerin olduğu köşeler, dolap arkaları, süpürgelik arası gibi böceklerin yaşamasına uygun ve böceklerin yaşayabilecekleri alanlar hedef alınır buraya yerleştirilen yemleri yiyen böcekler ve daha sonrasında bu böceklerle beslenen diğer böcekler de ölür. Bu şekilde yemleme yöntemiyle jel ilaçlama yapılır. Jel ilaçlama öncesinde veya sonrasında herhangi bir temizlik veya ön hazırlık yapmanıza gerek yoktur.